oczyszczacze powietrza dla alergików

Walka z zanieczyszczonym powietrzem

W okresie jesienno-zimowym miasta stają się coraz bardziej zanieczyszczone smogiem. Natomiast wraz z nadejściem wiosny wiele osób doświadcza objawów alergii. Pyłki, roztocza, sierść zwierząt czy pleśnie - to tylko kilka alergenów unoszących się w powietrzu. Mogą one powodować katar i kaszel, łzawienie oczu, a nawet astmę. Dla wrażliwych osób oczyszczacze powietrza dla alergików mogą okazać się idealnym wyjściem z sytuacji. Warto korzystać z możliwości, które daje oczyszczacz i nawilżacz powietrza. To pozwoli ograniczyć nieprzyjemne dolegliwości. Nowoczesna medycyna, dla której nie jest problemem operacja laserowa, nie radzi sobie bowiem do końca ze skutecznym leczeniem alergii.

Skuteczne oczyszczacze powietrza dla alergików

Nowoczesne oczyszczacze powietrza posiadają w zaawansowane filtry HEPA, które skutecznie usuwają nawet 99,97% cząsteczek o wielkości do 0,3 mikrona. To właśnie dzięki odpowiednim filtrom przenośny oczyszczacz powietrza jest w stanie wyeliminować z powietrza pyłki, roztocza czy sierść zwierząt. Tym samym, przebywanie w pomieszczeniu stanie się komfortowe i bezpieczne.

Życie z alergią bywa ciężkie, a wszystko zależy od nasilenia objawów. Dzięki oczyszczaniu powietrza wielu alergików doświadcza znaczącej poprawy w samopoczuciu i redukcji objawów alergii. Czyste powietrze pomaga w lepszym oddychaniu, zmniejsza kichanie, łzawienie oczu czy swędzenie skóry.

Oczyszczacz i nawilżacz powietrza, to urządzenie przeznaczone nie tylko dla alergików. Z jego dobrodziejstw skorzystają także ci, którzy nie cierpią na alergie. Urządzenia te bowiem usuwają z powietrza również szkodliwe zanieczyszczenia. Są to między innymi dym tytoniowy, ozon, VOC (lotne związki organiczne) czy drobne cząstki PM2.5. Dzięki temu, oczyszczacze przyczyniają się do poprawy ogólnego stanu zdrowia.

Niektóre oczyszczacze powietrza posiadają lampy UV czy filtry z jonami srebra. Dzięki temu skutecznie zwalczają bakterie, wirusy i pleśnie. To dodatkowa ochrona dla osób o obniżonej odporności.

Poprawa komfortu życia

Nie ma co ukrywać, sam nawilżacz powietrza z oczyszczaczem nie poprawi stanu atmosfery w okolicy. Wychodząc na zewnątrz nadal będziemy narażeni na zanieczyszczenia. Jednak to w domu spędzamy wiele godzin w okresie jesienno-zimowym. Z domowym powietrzem urządzenie poradzi sobie znakomicie. Czyste powietrze może przyczynić się również do poprawy jakości snu. Oddychanie w nocy staje się łatwiejsze, a to przekłada się na głębszy sen.

Warto nadmienić, że wiele oczyszczaczy powietrza posiada czujniki jakości powietrza. To właśnie one automatycznie dostosowują prędkość pracy urządzenia do aktualnych potrzeb. Wszystko działa w pełni automatycznie i intuicyjnie.